První komunikační tabulka ve Spojených státech kombinovala upravenou v evropě používanou píšící planžetu s tabulkou s abecedou a číselníkem. Zrození komunikační tabulky však bylo mnohem sekulárnějším kapitalistickým podnikem. Víme, že domácí komunikační tabulky byly zdokumentovány už v polovině 80. let 19. století a byly podrobně popsány v článku New York Daily Tribune z 28. března 1886 a přetištěny nesčetněkrát. K dosažení komerčního úspěchu a umístění komunikačních tabulek do téměř každého domu v Severní Americe však bylo zapotřebí sedmi mužů. Byl to Charles W. Kennard , Harry Welles Rusk , kpt. Washington Bowie , Elijah J. Bond , William HA Maupin , John T. Green a samozřejmě William Fuld . Pět z těchto mužů Kennard, Rusk, Bowie, Maupin a Green spojili své zdroje a peníze a vytvořili společnost Kennard Novelty Company z Baltimoru, Maryland.
Většina zakladatelů Kennard Novelty Company byli zednáři a měli společné dvě věci. Všichni chtěli zkusit něco nového a každý z nich byl buď právník, nebo politik. Je pravděpodobné, že se setkali při svých každodenních obchodních jednáních, ale jejich vztahy byly i hlubší. William H.A. Maupin se oženil s neteří Elijaha Bonda, Elijah Bond a Rusk spolu navštěvovali právnickou fakultu, Bond a kpt. Washington Bowie měli přiděleny další patenty, kpt. Washington Bowie a Williama Fulda poutalo celoživotní přátelství a pracovali spolu v celní kanceláři a Harry Welles Rusk a Charles Kennard byli také dlouholetí přátelé. Možná seděli u stolu, kouřili doutníky a s drinkem v ruce uzavřeli smlouvu na založení společnosti Kennard Novelty Company. 20. října 1890 se objevili u soudu v Baltimoru, aby podepsali zakládací listiny, které byly ověřeny 30. října 1890.
Washington Bowie pevně řídil veškeré záležitosti týkající se společnosti. Rusk byl jmenován prezidentem, protože měl nejvíce zkušeností s patentovým právem. Kennardovi zbyly pozemky a budova z jeho obchodu s hnojivy, který nedávno zrušil. Adresa 220 South Charles Street v Baltimoru byla perfektní a Kennard díky svému pozemku pravděpodobně dostal své příjmení do názvu nové společnosti. Bond, který ovládl mladou společnost, vlastnil první patent na komunikační tabulku. K dnešnímu dni neexistuje žádný záznam o tom, že by Bond byl oficiálně součástí společnosti, ale jeho patent na komunikační tabulku, když byl podán, byl okamžitě přidělen Charlesi W. Kennardovi a Williamu HA Maupinovi, oběma členům společnosti. Maupinův vztah k Bondovi prostřednictvím manželky vysvětluje jeho spojení se společností.
Brzy na to Kennard Novelty Company uzavřela dohodu s Northwestern Toy and Manufacturing Company of Chicago, Illinois podnikající na 212 Illinois Street v Chicagu, Illinois. Společnost Kennard Novelty Company byla ve výrobním podniku nová a možná potřebovala pomoc při plnění tak velkých zakázek. Mít pobočku umístěnou v místě kde se dalo vyrábět jí jistě muselo snížit náklady na dopravu a poskytnout určité zkušenosti.
William Fuld, uvedený jako malíř a lakýrník v adresářích Baltimore City v roce 1889 a 1890, hrál hlavní roli v každodenní produkci, včetně produkce pro Kennard Novelty Company. Fuld měl spoustu vlastních vynálezů. Neuplynul ani rok a Fuld začal v hierarchii firmy stoupat.
Historicky byl William Fuld uváděn jako vynálezce a otec desky Ouija. Ve skutečnosti byl první patent na Ouija nebo komunikační tabulku ( č. 446 054 ) udělen Elijahu Bondovi 10. února 1891 a přidělen Charlesi Kennardovi a Williamu HA Maupinovi, oba z Baltimoru a dva ze zakladatelů Kennard Novelty Company. Ochranná známka na slovo Ouija ( č. 18 919 ) byla udělena společnosti Kennard Novelty Company 3. února 1891. Zajímavá je i legenda vážící se ke vzniku názvu Ouija. Název tabulky údajně pochází ze seance, kterou uskutečnil Elijah Bond se svou švagrovou Helen Petersovou. Během seance se tedy Bond ptal na to, jak by se jeho nový produkt měl jmenovat. Planžeta se dala do pohybu a vyhláskovala O – U – I – J – A. Když chtěl muž vysvětlení, co toto slovo znamená, dostal odpověď „hodně štěstí“. Zažitější je však verze, že název vznikl spojením francouzského a německého „ano“, tedy „oui“ a „ja“.Jiný výklad však odvozuje jméno tabulky od pseudonymu Ouida, který používala spisovatelka Maria Louise Ramé, jejíž podobiznu na medailonku Petersová nosila. Netrvalo dlouho a William Fuld pod vedením plukovníka Washingtona Bowieho převzal výrobu Ouija a jeho jméno k ní bude navždy připoutáno jako jméno jejího otce a propagátora.
V roce 1891 se deska Ouija dobře prodávala a Kennard Novelty Company otevřela druhou továrnu v Baltimoru v Marylandu na 909 East Pratt Street. Pouhých osm dní poté, co byl udělen Bondův patent, požádal Kennard o vylepšenou verzi komunikační tabulky a nazval ji tak. 10. listopadu 1891 byl zaregistrován Kennardův patent (č. 462 819). Uvádí: "Být známo, že já, Charles W. Kennard, sídlící v Baltimore, stát Maryland, jsem vynalezl určitá nová a užitečná vylepšení v Talking-Boardech, jejichž specifikace je následující." Tato komunikační tabulka měla jako dříve zmíněné číselníky, kde byl pohyblivý kus upevněn na jednom konci a mohl se otáčet v oblouku, aby ukazoval na písmena, čísla nebo slova.
Toto byl poslední čin Charlese Kennarda jako člena Kennard Novelty Company. Krátce poté, co byl udělen jeho patent, Charles Kennard, John T. Green a William HA Maupin již nebyli se společností spojeni. V zakládacích dokumentech Kennard Novelty Company bylo napsáno „uvedenou korporaci bude řídit pět ředitelů...kteří budou řídit zájmy zmíněné korporace první rok“. Jeden rok ode dne této dohody by plukovník Washington Bowie a Harry Welles Rusko propustili ostatní zakladatele společnosti. V roce 1892 byl Rusk uveden jako prezident, Bowie manažer a William Fuld vedoucí. Přesunuli společnost z 220 South Charles Street do továrny 909 East Pratt Street, 8. března 1892 přejmenovali společnost na Ouija Novelty Company a do čela postavili svého blízkého přítele Williama Fulda. William Fuld byl bývalý zaměstnanec Kennard Novelty Company.
1. února 1893 továrna 909 East Pratt Street „vyhořela“ a společnost Ouija Novelty Company se přestěhovala na 20 North High Street.
Téměř okamžitě se Charles Kennard pokusil prodat další verzi komunikační tabulky. Věříme, že K ennard oslovil bývalou pobočku společnosti Kennard Novelty Company a uzavřel dohodu. Poté spoluzaložil Northwestern Toy and Manufacturing Company v Chicagu ve státě Illinois z popela. Svou novou komunikační tabulku pojmenovali Volo . Podle definice Billa Longa je toto slovo vhodným názvem pro komunikační tabulku. Jeho kořeny jsou v latině, což znamená „létat kolem (zejména se vztahuje na představovaný pohyb duší bez těla). Shodou okolností se Volo také jmenuje městečko pouhých padesát mil severně od Chicaga. Možná to také souvisí s tím, proč si to Kennard vybral jako své jméno? Bez ohledu na to nebyli Bowie a Fuld z Ouija Novelty Company ohromeni. Na Volo odpověděli rychlými právními i marketingovými manévry. Za prvé, nově reorganizovaná společnost Ouija Novelty Company podala „Návrh zákona o porušení práv“ proti své bývalé továrně na pobočku, protože držela patent na Bond. Zatímco případ čekal na soud, Ouija Novelty Company a Northwestern Toy and Manufacturing Company se urovnaly mimosoudně. Northwestern souhlasil se zastavením výroby Volo a všech ostatních mluvících desek. V současné době Kennardův sen znovu vstoupit do podnikání s mluvícími deskami náhle skončil.
Přibližně ve stejnou dobu začala společnost WS Reed Toy Company se sídlem v Leominsteru ve státě Massachusetts vyrábět vlastní komunikační tabulku s názvem a ochrannou známkou Espirito (č. 20 566). Tato hra popsaná v ochranné známce jako „hračka připomínající planžetu“ se nevyrovnala Ouija tabulce, které Espirito prostě nemohla konkurovat. V roce 1892 společnost The Ouija Novelty Company podala žalobu proti WS Reed Company o porušení zákona, společnost Reed přestala vyrábět své komunikační tabulky a nasměrovala veškerý prodej do tabulek Ouija. Část dohody na ně převedla používání ochranné známky Espirito a společnost Ouija Novelty Company umístila přesnou kopii Kennardova návrhu Volo na zadní stranu jejich Ouija. Zákazníci byli potěšeni získáním dvou komunikačních tabulek za cenu jedné, zatímco Kennardovi bylo připomenuto, jak daleko by jeho bývalí obchodní partneři zašli, aby ochránili desku Ouija před konkurencí.
Po této konfrontaci uplyne pět let, než se Kennard znovu objeví. V roce 1897 se jeho další komunikační tabulka jmenovala Igili . Reklama na "Igili - the marvelous speaking board" umístí American Toy Company na 222 South Charles Street, Baltimore Maryland. Pro představenstvo Igili se Charles Kennard spojil s JM Raffelem a Albertem C. Stroblem a vytvořili společnost American Toy Company. Stejně jako ostatní, kteří se kdysi podíleli na desce Ouija, se Kennard stále snažil vrátit do hry. Společnost American Toy Company byla v adresářích Baltimore City uvedena pouze dva roky a správní rada Igili se nikdy neujala. Snad to prostě nemohlo uniknout pozornosti výrobců populární Ouija tabulky, nebo je možné, že Ouija Novelty znovu hrozila právními kroky, protože jejich patent byl stále v platnosti.